2009. november 12., csütörtök

A tegnapi Ligakupa meccs margójára

Tegnap Nyíregyházán lépett fel a zöld-fehér armada Ligakupa mérkőzésen. A meccsnek csupán annyi tétje volt, hogy csoportelsőként jutunk-e tovább. A „nagycsapatból” néhány játékossal megerősített gárdának jó esélye volt legalább egy döntetlen eredmény elérésére ellentétben az egy héttel ezelőtti teljesen fakóval felálló Fradinak a DVTK ellenében. Az irreális körülmények közt zajló mérkőzésen a nyíregyházi csapatnak több lehetősége volt, de ezúttal Holczer alteregója védett az ellenfélnél és megajándékozott minket két röhejes potyagóllal. Aki valamennyire is nézte ekkor a játékot, és átlátott a szitán az látta, hogy ez a meccs ennek ellenére sincs lefutva, hiszen az ellenfélnél volt egy nagyon ügyes próbajátékos, aki eleinte még kihagyogatta a ziccereit, de a félidő végére 12 perc alatt úgy vágott be 3-at, hogy csak úgy füstölt. Mondom, ezt mindenki láthatta, aki már 10-nél több focimeccset nézett életében. A pályán lévő játékosaink viszont 0:2 után elhitték, hogy zsebben a meccs. Ráadásul mindezt tetézte néhány rosszabb produkció is. Sajnos Dragóner is ezek közé tartozott. Amióta a Robinson féle herce-hurca volt körülötte ismét nagyon mélyre került és sajnos ez látszik a játékán is. Persze nem akarom rá kihegyezni a 3 kapott gólt, de ezt mindenképpen le kellett írnom. Ami viszont örömteli volt, hogy a 2. félidőre egy győzni akaró csapat jött ki, és jött Nyilasi, aki egy remek góllal egyenlített. Nagyon bízom benne, hogy sok ilyet fogok még látni tőle mondjuk a lilák ellen az NB1-ben. Kisvártatva másik fiatal tehetségünk Pisanjuk is lőtt egy gólt, kisebb kalamajka után. Ő a másik titkos favoritom, akiből véleményem szerint még lehet jó játékos a „nagyfradiban”. Ezután a meccs csendes apátiába fulladt, és összességében megköszönhetjük a nyíregyházi kapusnak, hogy ha kisebb izgalmak árán is, de elhoztuk a 3 pontot.